Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Zmiana na stanowisku Nadleśniczego

Zmiana na stanowisku Nadleśniczego

Po 31 latach Nadleśnictwo Andrychów ma nowego gospodarza

W Nadleśnictwie Andrychów nastąpiła zmiana na stanowisku Nadleśniczego. Po 44 latach pracy w Lasach Państwowych, w tym 31 latach na stanowisku Nadleśniczego, na zasłużoną emeryturę odszedł Jerzy Potocki. Jego następcą został Mateusz Branny, dotychczasowy Inżynier Nadzoru z tutejszego nadleśnictwa.

„Odchodzę na emeryturę spełniony zawodowo. Przekazuję nadleśnictwo w dobrej kondycji oraz z najlepszymi na ten moment pracownikami” – mówił Jerzy Potocki. Przedstawił też receptę na sukces, podkreślając obok otwartości, powściągliwości, przede wszystkim rolę ludzi – pracowników, którzy pracują na powodzenie nadleśnictwa oraz przełożonych, którzy pozwalają przetrwać trudne chwile.

W piątkowe popołudnie 25 lutego 2022 r. Dyrektor RDLP w Katowicach Damian Sieber w obecności wszystkich pracowników Nadleśnictwa Andrychów podziękował Jerzemu Potockiemu za wszystkie lata jego pracy dla dobra lasów. Jednocześnie powołał na stanowisko nadleśniczego Mateusza Brannego.

Kim jest nowy gospodarz andrychowskich lasów?

Mateusz Branny jest młodym i ambitnym leśnikiem, który przygodę z Lasami Państwowymi rozpoczął w Nadleśnictwie Turawa. Następnie pracował w Nadleśnictwie Ustroń a od kwietnia 2021 roku zatrudniony był na stanowisku Inżyniera Nadzoru w Nadleśnictwie Andrychów. Przez ostatnie miesiące zdążył już dobrze poznać lasy nadleśnictwa oraz całą jego załogę. „Tworzycie Państwo bardzo dobry zespół i z przyjemnością będę nim kierował” – mówił. Podziękował także Panu Dyrektorowi za nominację i zobowiązał się do godnego reprezentowania Lasów Państwowych na tym stanowisku.

Nowemu Nadleśniczemu życzymy dużo sukcesów na nowym stanowisku!