Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Nowy quad dla Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Andrychów

Nowy quad dla Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Andrychów

Firma NOVI Moto Centrum dostarczyła w dniu 30 listopada 2021 r. do Nadleśnictwa Andrychów nowego quada RM 800 DUO COMFORT. Niestandardowo wyposażony pojazd będzie pomagał strażnikom leśnym w licznych akcjach terenowych.

Obszar Nadleśnictwa Andrychów to atrakcyjne turystycznie, trudno dostępne tereny górskie
i wyżynne. W związku z licznymi przypadkami szkodnictwa leśnego, RDLP Katowice podjęła decyzję o wsparciu nadleśnictwa tym specyficznym pojazdem.

 „Posiadanie quada sprawi, że nasza praca będzie skuteczniejsza i będziemy mogli współpracować z Policją czy innymi służbami, które są wyposażone w takie pojazdy” – wyjaśnia Joanna Malczyk, Komendant Straży Leśnej z Nadleśnictwa Andrychów.

Zakupiony quad jest doposażony w zawieszenie off-road, osłony podwozia HDPE, oświetlenie specjalistyczne czy wyciągarkę. Quad przyjechał w komplecie z przyczepą do jego przewożenia. Dodatkowo zakupiono komplet wysokiej klasy odzieży ochronnej i interkom.

Quad w nadleśnictwie przed świętami Bożego Narodzenia będzie „jak znalazł” i pomoże chronić młode drzewka z andrychowskich lasów przed kradzieżą.

 

                                                                                                          Darzbór!