Obiekty edukacyjne Obiekty edukacyjne

Obiekty Edukacyjne

Nadleśnictwo Andrychów zaprasza do zapoznania się z obiektami edukacyjnymi

  

1.    Ścieżka edukacyjna w Leśnictwie Inwałd
Ścieżka powstała w 2004 r. i ma długość około 3 km. Przemierzając ją można zapoznać się z podstawowymi informacjami o lesie i gospodarce leśnej zawartymi na kilkunastu tablicach informacyjnych. W pobliżu szlaku znajduje się potężna czereśnia ptasia – pomnik przyrody. Ponadto ścieżka przebiega przez szlak „3 Panienek" gdzie zlokalizowana jest kapliczka leśna dedykowana św. Hubertowi i św. Franciszkowi, patronom leśników, myśliwych i wszelakiego stworzenia.

 

 

 

2.    Ścieżka Edukacyjna "Leśne Cuda" przy siedzibie Nadleśnictwa Andrychów

W dniu 6.11.2019 na terenie okalającym siedzibę Nadleśnictwa Andrychów, miało miejsce uroczyste otwarcie ścieżki przyrodniczo-poznawczej "Leśne Cuda". Ścieżka dostępna jest dla wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

 

Ścieżka edukacyjna


3.    Miejsce postojowe w Kętach Podlesiu
Przy ul. Żeromskiego przy drodze powiatowej Kęty Podlesie - Kozy znajduje się miejsce postoju. Regulamin miejsca postoju pojazdów znajduje się w załączniku.

 

 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Rośliny i zwierzęta chronione i rzadkie

Rośliny i zwierzęta chronione i rzadkie

Chronione i rzadkie gatunki roślin i zwierząt

Chronione i rzadkie gatunki roślin występujące w lasach Nadleśnictwa Andrychów to m.in.: wawrzynek wilczełyko, podrzeń żebrowiec, parzydło leśne, śnieżyczka przebiśnieg, cieszynianka wiosenna czy lilia złotogłów. Świat zwierząt reprezentowany jest przez ssaki takie jak jelenie, sarny, dziki, lisy, zające, borsuki, kuny leśne, wydry i bobry. Występuje też wiele gatunków ptaków: jarząbki, kruki, jastrzębie, myszołowy, sowy; rzadkie owady np. kozioróg bukowiec, oraz różne gatunki żab, traszek i węży. W górskiej części nadleśnictwa spotkać można duże drapieżniki – wilka, rysia a czasem też niedźwiedzia.