Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

 Na terenie Nadleśnictwa Andrychów znajdują się cztery leśne rezerwaty przyrody :
1.      Madohora o pow. 38,20 ha - położony w przyszczytowej partii góry Madohora zwanej Łamaną Skałą. W zasięgu działania Nadleśnictwa Andrychów znajduje się północna jego część. Utworzony został w roku 1960           z inicjatywy prof. Szafera. Szczyt Madohory stanowią wychodnie piaskowca             i zlepieńca istebniańskiego, stanowiącego dogodne podłoże do występowania gatunków charakterystycznych dla siedliska boru wysokogórskiego. Niższe polożenia rezerwatu to buczyna karpacka związana z glebami powstałymi                z bogatszych warstw godulskich.
 
2.      Przeciszów o pow. 85,13 ha - najmłodszy z rezerwatów położonych na terenie Nadleśnictwa Andrychów. Utworzony został w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych dla zachowania wielogatunkowego lasu grądowego.
Rezerwat jest enklawą roślinności leśnej polożoną wśród gruntów rolnych.
3.      Żaki o pow. 11,84 ha - podobny w charkterze do poprzedniego i podobnie jak Przeciszów położony w dolinie Wisły i bezpośrednim jej sąsiedztwie. Podłoże gleb stanowią utwory akumulacji rzecznej.
4.      Buczyna na Zasolnicy o pow. 16,65 ha - utworzony ze względu na zbliżony do naturalnego charakter występujących tu drzewostanów bukowych. Oprócz walorów przyrodniczych posiada walory krajobrazowe. Stok z litą buczyną wyrastający jak gdyby z równiny widoczny jest z drogi z Kobiernic do Żywca.
 

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Mistrzostwa Polski Leśników w Maratonie MTB

Mistrzostwa Polski Leśników w Maratonie MTB

26 września w Rzykach odbędą się Mistrzostwa Leśników w Maratonie MTB. Organizatorem imprezy jest Nadleśnictwo Andrychów.

 

Panie wystartują na dystansie Hobby liczącym 24 km, a panowie na dystansie Mega wynoszącym 39 km.

Zawody odbędą się w ramach Finałowej Edycji Maratonów Rowerowych CYKLOKARPATY. Zgłoszeń należy dokonywać na stronie: www.cyklokarpaty.pl/rzyki 

Zgłaszający powinni wybrać dystans oraz oznaczyć "Klasyfikację leśników".

Zawody honorowym patronatem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.