Asset Publisher Asset Publisher

PROJEKTY I FUNDUSZE

 

 

 

Projekt POIiŚ 2007-2013MAŁA RETENCJA W GÓRACH – MRG

 

 

Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie"

 

Porozumienie nr  0201/JG/2010 w sprawie współpracy przy realizacji projektu zostało zawarte  w dniu 27.08.2010 r. pomiędzy PGL LP Dyrekcją Generalną  Lasów Państwowych  z siedzibą w Warszawie, zwaną „Beneficjentem", a PGL LP Nadleśnictwem Andrychów  z siedzibą w Andrychowie zwanym  „Nadleśnictwem"

 

Cel projektu

Celem projektu było spowolnienie odpływu wód z terenów górskich poprzez zwiększenie możliwości retencyjnych zlewni.

Pozwoli to na zminimalizowanie negatywnych skutków zjawisk naturalnych w postaci: powodzi, niszczącego działania wód wezbraniowych oraz suszy na górskich obszarach leśnych.  

W ramach projektu zaplanowano działania zwiększające możliwości retencyjne obszarów górskich (m.in. budowę zbiorników, renaturyzację potoków i obszarów podmokłych), chroniące stoki przed nadmiernym spływem powierzchniowym oraz gwarantujące utrzymanie właściwego stanu technicznego istniejącej infrastruktury hydrotechnicznej. W skład zadań inwestycyjnych weszły kompleksowe zabiegi łączące przyjazne środowisku metody przyrodnicze i techniczne.

Retencjonowanie i renaturyzacja cieków stałych oraz obszarów podmokłych

w tym m.in.:

Przywracanie naturalnego kształtu cieków

Budowa/ modernizacja zbiorników retencyjnych

Ograniczanie i kontrola spływu powierzchniowego (retencja stokowa)

w tym m.in.:

Neutralizacja skutków spływu powierzchniowego na drogach i szlakach zrywkowych

Wyrównywanie i spowalnianie spływu wód wezbraniowych (retencja powodziowa)

Rozbiórka i modernizacja infrastruktury niedostosowanej do wód wezbraniowych

Budowle i zabiegi wytracające energię wody

 

Głównym celem planowanych przez Nadleśnictwo Andrychów przedsięwzięć było przywrócenie ciągłości biologicznej cieków oraz przebudowa infrastruktury nie dostosowanej do wód wezbraniowych.

 

W ramach ww. projektu Nadleśnictwo Andrychów wykonało nw. przedsięwzięcia:

 

  1. Renaturyzacja i przywrócenie ciągłości biologicznej potoku  WP-13 Leśnictwo Roztoka oddz. 52/54:
  1. przebudowa przepustu na bród;
  2. stabilizacja brzegu;

 

  1. Renaturyzacja i przywrócenie ciągłości biologicznej potoku WP-19 Leśnictwo Roztoka oddz. 40,41,42:
  1. przebudowa 2 szt. przepustów;
  2. stabilizacja brzegów.

 

 

Kwota wydatków – 204 382,25 zł

 

Kwota dofinansowania – 169 745,00 zł

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Sprzedaż drewna

Sprzedaż drewna

   

Warunki sprzedaży drewna

 

1. Zakupionego drewna nie wolno nabywcy zabierać bez uprzedniego doręczenia asygnaty miejscowym organom administracji leśnej oraz bez uzyskania adnotacji o wydaniu drewna.

 

2. Wywóz z lasów i magazynów otwartych (składowisk leśnych, przy drogach leśnych i przy torowiskach kolejowych) odbywa się w wyznaczonych dniach i godzinach drogami wskazanymi przez wydającego materiał.

 

3. Nabywcę obowiązuje termin wywozu podany na asygnacie. W razie niemożności wywozu w oznaczonym terminie, nabywca winien zgłosić się do leśnictwa (składnicy) w celu wyznaczenia nowego terminu. Po tym terminie administracja leśna nie odpowiada za zakupiony materiał, a nabywca nie może rościć do sprzedawcy pretensji, co do pogorszenia stanu jakościowego, częściowej lub nawet całkowitej kradzieży zakupionego produktu, itp.

 

4. Kupujący może zlecić odbiór drewna innej osobie/przewoźnikowi. Odbiór następuje wtedy na podstawie stosownego upoważnienia.

 

5. Sprzedaż odbywa się tylko w kancelariach leśnictw. Płatność możliwa tylko gotówką.

 

UWAGA! Od 1 stycznia 2020 roku zgodnie z art. 106 b ust. 5 ustawy o vat w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą wystawienie faktury do paragonu będzie możliwe tylko na podstawie paragonu, na którym znajduje się NIP nabywcy. O zamiarze nabycia faktury należy poinformować przed dokonaniem zakupu.